A

Ruoveden kunnan asiointiliikenteen aikataulut ja reitit 10.8.2020-4.6.2021

14.10.2020

ASIOINTILIIKENTEEN AIKATAULUT 10.8.2020 - 4.6.2021 liikennöi Bussi-Manninen

 

Pihlajalahti-Paarlammintie-Kirkonkylä

MAANANTAISIN

Möyriäinen th 9.30

Pihlajalahti 9.40

Museotie 9.50 (ajetaan tarvittaessa)

Kirkonkylä 10.00

Paluulähtö S-Marketin edestä klo 11.50

 

Tuuhonen-Pajuskylä-Kirkonkylä

TIISTAISIN

Tuuhonen 9.15

Seppi th 9.20

Pajuskylä 9.30 (ajetaan tarvittaessa)

Helvetinkolun th 9.40

Mustajärvi 9.50

Kirkonkylä 10.00

Paluulähtö S-Marketin edestä klo 11.50

 

Seppälä-Hyyrylä-Väärinmaja-Kirkonkylä

KESKIVIIKKOISIN

Ylä-Vääri 9.10

Pilkottu 9.15

Mäkelä 9.25

Hyyrylä 9.35

Ala-Vääri 9.45

Ruhala 9.55

Kirkonkylä 10.05

Paluulähtö S-Marketin edestä klo 11.50

 

Murole-Penttilänperäntie-Jäminkipohja-Kirkonkylä

TORSTAISIN

Muroleen kanava 9.25

Murole ent. kauppa 9.30

Kaakonperäntie 9.35

Penttilänperäntie 9.40

Kekkoskyläntie 9.50

Jäminkipohja 10.00

Ruhala10.05

Kirkonkylä 10.15

Paluulähtö S-Marketin edestä klo 11.30

 
Noutopaikkatoiveet ajoaamuisin klo 8.30 jälkeen
Kuljettajan puhelin (reitti-ja aikataulutiedustelut) 050 300 1452
Kunta pidättää itsellään oikeuden muuttaa aikatauluja ja reittejä. Muutoksista ilmoitetaan lehdessä.
Asiointilinja, jossa on vain vähän kulkijoita lopetetaan

 

Takaisin